Blog
RIP: Dolly Parton
De dood van Dolly Parton maakt wereldwijd veel los. Prominenten reageren via hun social media-accounts, kranten grossieren in mooie biografieën en in memoriams. Ook bij Heaven is haar overlijden hard aangekomen, maar heerst toch vooral dankbaarheid voor de vele mooie muziek die ze schreef en uitvoerde en haar positieve aanwezigheid. Een waarlijk humaan persoon is nog de beste omschrijving.
Tekst en foto Louis Nouws
Politiek leek ze verdacht neutraal, maar stiekem was ze nog meer woke dan Phoebe Bridgers en Taylor Swift bij elkaar. In het interbellum tussen de eerste regeerperiode van Trump en zijn tweede termijn, reisde ik door oostelijk Tennessee, haar geboortegrond. Op talloze plekken kon je het T-shirt kopen met de opdruk: ‘Dolly for President’. Uiteraard stelde ze zich niet kandidaat, maar ze had de verkiezingen glansrijk gewonnen van haar leeftijdsgenoot – beiden uit het geboortejaar 1946.
Voor de mooiste inkijk in haar leven en hoe ze erin slaagde zowel diep conservatieve plattelanders als vooruitstrevende stedelingen voor zich in te nemen, kunnen we de podcast Dolly Parton’s America van harte aanbevelen. En voor wie vreugde en troost wil vinden in haar muziek raden we onderstaande Spotifylijst aan.
Dolly Parton 19 januari 1946 – 25 augustus 2026