Albums van week 5
ROOTS/FOLK
Lucinda Williams – World’s Gone Wrong
De titel van Lucinda Williams nieuwe album verraadt duidelijk hoe zij tegen de huidige staat van de wereld aankijkt, iets wat ook uit veel van de songs zelf blijkt. Die activistische houding vertaalt zich ook in een van haar krachtigst klinkende platen, waarbij ze als zangeres dat lijzige toontje dat veel van haar albums deze eeuw kenmerkt heeft verruild voor een stem die kracht en duidelijkheid uitstraalt.
ROCK/POP
Bertolf & Nomden – All Good Things
Al vanaf het begin van zijn muziekcarrière is het zonneklaar dat Bertolf Lentink een uitzonderlijk getalenteerde liedejesschrijver is. Dat hij het goed zou weten te vinden met Diederik Nomden, een andere klasse liedjesschrijver uit onze contreien, is niet vreemd en leidt op hun duoalbum All Good Things tot een schitterende poplaat met heerlijke, warme liedjes in de beste Paul McCartney-traditie.
BLUES/SOUL/JAZZ
DJ Harrison – Electro Soul
In Heaven hebben we de Amerikaanse funkgroep Butcher Brown vaker besproken, maar bleef het solowerk van frontman DJ Harrison onbelicht. Tot nu toe waren dat veelal echte soloalbums, maar op Electro Soul werkt hij niet alleen samen met andere Butcher Brown-leden, maar ook met talenten als Yazmin Lacey, Yaya Bey en Pink Siifu op een plaat die op voorbeeldige wijze funk, soul, jazz en hiphop in zich verenigt.
WERELD
Daniel Kahn, Jake Schulman-Ment & Dawid – Umru
Met Umru voltooit de Amerikaans-Joodse singer-songwriter Daniel Kahn de trilogie jiddische platen die hij vijf jaar terug in zijn eentje begon met Word Beggar, twee jaar later gevolgd door het duoalbum The Building And Other Songs met violist Jake Schulman-Ment. Met klarinettist Christian Dawid erbij duikt Kahn niet alleen in de jiddische muziektraditie, maar geeft daar ook allerlei nieuwe impulsen aan.
.