La List in Heaven
La List in Heaven
Het gebeurt niet vaak dat Heaven een echte diva op het omslag heeft. We spraken met grande dame Liesbeth List over haar band met Jacques Brel, van wie de allesomvattende box Suivre L’Etoile is verschenen.
Liesbeth List neemt een aparte plaats in onder de Brel-vertolkers. Brel beschouwde haar interpretaties als de beste. List (71) heeft een eeuwige band met Brel, die ze op één lijn stelt met haar Ramses Shaffy. ‘Ramses en Jacques komen op, openen hun hart en zingen. Ik zat vanaf het eerste moment met open ogen te kijken naar Brel. God, wat houd ik van die man.’
‘In 1969 besloten we dat ik een lp zou maken met nummers van Brel. We hebben elf liedjes uitgekozen, waaronder Bruxelles, Brussel, en Amsterdam, met het oog op België en Nederland, en Laat Me Niet Alleen, Ernst van Altena’s vertaling van Ne Me Quitte Pas. De pers reageerde woedend: niemand behalve Brel mocht Brel zingen. Ik heb me daar niks van aangetrokken, en het publiek evenmin. De lp werd goud. Ik kreeg mijn gouden plaat van Brel in Kasteel Groeneveld in Baarn. Dat was onze eerste ontmoeting. Ik durfde niks te zeggen tegen die grote man. Na afloop zijn we gaan eten in Amsterdam. Ik bleef maar in adoratie naar hem kijken.’
Meer herinneringen van Liesbeth List aan Jacques Brel zijn te lezen in de nieuwe Heaven die vanaf woensdag in de winkel ligt. Daarin ook een uitgebreid portret van Brel en een profiel van Stromae, het jongste fenomeen uit België dat de traditie van Brel voortzet.
De Brel-box 'Suivre L’Etoile' (21 cd’s) is verschenen bij Universal.