Uw ervaring op deze site wordt verbeterd door het gebruik van cookies.
Sta cookies toe Meer informatie ×

Venice komt terug

ma 10 februari 2014

Venice komt terug

Venice is ongemeen populair in Nederland. De Amerikaanse band gaf afgelopen november hier maar liefst achttien concerten. Volgende maand komen ze terug voor een reprise.

Michael Lennon (54) begon Venice samen met zijn broer Mark en hun neven Pat en Kipp Lennon in de late jaren zeventig. De countryrockgroep doet vanwege de welluidende samenzang onwillekeurig denken aan Crosby, Stills & Nash en de Eagles. November vorig jaar noemde Lennon op verzoek van Heaven een aantal van zijn cruciale platen.

“Het eerste album dat ik aanschafte was van de Steve Miller Band ofwel van Jeff Beck. Ik kan me namelijk niet meer herinneren of ik The Joker (1973) nou heb gekocht gestolen. We waren bij ons thuis met dertien kinderen, dus de meeste albums heb ik toen van mijn oudere broers en zussen geërfd of anders wel gegapt. Via een zwager raakt ik als tiener in de ban van Jeff Beck. Als ik Blow By Blow (1975) draaide, fantaseerde ik dat ik ooit net zo’n Gibson zou bezitten als hij speelde op die hoesillustratie. Als jochie al wilde ik later gitarist worden nadat ik The Beatles op de televisie had gezien in The Ed Sullivan Show. Bijna iedereen droomde zich John of Paul, maar ik vereenzelvigde mij met George.

Het album dat ik hanteer als maatstaf voor onze eigen platen is Rumours (1977) van Fleetwood Mac. Het was, is en blijft een meesterwerk, in alle mogelijke opzichten: van de composities tot de arrangementen en het klankbeeld. Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor zowat elke plaat van Steely Dan.”

Afgelopen jaar verscheen What Summer Brings, een dubbelalbum met energieke popliedjes, afgewisseld met vintage Venice-ballades. Het succes van de theatertour die er in november op volgde vroeg haast om een vervolg. En laat het dit jaar exact vijftien jaar geleden dat de band ons land voor het eerst aandeed. Om dat te vieren staan de bloedbroeders 27 maart in het Patronaat in Haarlem. Daarna volgen nog vier optredens.

Zoals altijd kennen de concerten een pauze en worden de shows afgesloten met een Meet & Greet. De organisatie waarschuwt om geen kaarten via andere kanalen dan bij de zalen waar de optredens zijn. Kopers lopen namelijk het risico uiteindelijk ongeldige kaarten te hebben gekocht.